Attraction Isn’t A Choice (Atrakcyjność nie jest wyborem) – recenzja książki – David DeAngelo

David DeAngelo – Attraction Isn’t A Choice (Atrakcyjność nie jest wyborem)

david deangelo, attraction isn't a choice
david deangelo, attraction isn’t a choice

Kultowa książka Davida DeAngelo z pewnością zasługuje na swój status. Autor nie stara się poruszyć w niej wszystkich aspektów związanych z podrywaniem, za to skupia się na jednym, być może najważniejszym – budowaniu atrakcyjności. Cała pozycja stanowi szerokie, bogate i pełne wytłumaczenie idei attraction (zainteresowania, atrakcyjności).

Omawianych aspektów tego tematu jest wiele, trzeba jednak przyznać, że każde z nich wnosi dużo do tematu. Ciekawe są m.in. fragmenty dotyczące psychologii ewolucyjnej czy mechanizmu nieskończonej sprawiedliwości, czyli obniżania wartości osób, które postrzegamy lepiej od siebie. Autor na wielu stronach przekonuje nas, że kobiety nie są wcale rzadkim i wartościowym dobrem, a „prawdziwy mężczyzna, który ma swoje życie jest o wiele rzadszy i bardziej pożądany niż atrakcyjna kobieta”.

DeAngelo nakłania nas abyśmy przyzwyczaili się do flirtowania z Kobietami, najlepiej wykorzystując jego metodę – Cocky Comedy. Owo specyficzne połączenie zarozumiałości i humory, określane jako C&F (Cocky & Funny) stanowi zwieńczenie książki i trzeba przyznać, że przekonuje do siebie.

Podsumowując: budowanie własnej atrakcyjności jest kluczową umiejętnością w podrywie, więc książkę Davida DeAngelo polecam każdemu.


Attraction Isn’t A Choice – opinie o książce w formie wideo


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.