Atak na Ukrainę! – recenzja ebooka – Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz

Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz – Atak na Ukrainę!

atak na ukrainę, bartosiak i zychowicz
atak na ukrainę, bartosiak i zychowicz

Krótki ebook Bartosiaka i Zychowicza to darmowe uzupełnienie do poprzedniej ich książki, „Nadchodzi III wojna światowa”. Powstał 3 miesiące po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. I podobnie jak w przypadku wcześniejszej pozycji tym razem również jest to transkrypcja ich rozmowy na kanale YouTube Zychowicza. Każdy niech sobie wybierze czy lepiej jest przeczytać ebook (o jego długości będzie za chwilę) czy obejrzeć rozmowę trwającą godzinę i 17 minut. W odróżnieniu od swojej poprzedniczki ta pozycja była dystrybuowana za darmo co wpływa na finalną ocenę, bo przynajmniej nie każą sobie za nią płacić.

Ebook teoretycznie ma 42 strony, ale jak się odejmie wszystkie okładki, strony informacyjne i reklamy innych książek Zychowicza to z 42 robi się już 27. Czyli jak by nie patrzeć – ponad 1/3 ebooka stanowią „wypełniacze”. No co? A czego się spodziewaliście po darmowej pozycji?

A co do samej treści – panowie omawiają w niej trwającą wojnę na Ukrainie. Zastanawiają się dlaczego nie powiodła się operacja kijowska, co by było gdyby Ukraina jednak opadła, jak zmieniłoby to naszą sytuację geopolityczną, jak wojna na Ukrainie wpisuje się w cały szerszy kontekst rywalizacji amerykańsko-chińskiej. Sporo miejsca poświęcają temu jak wygląda współczesne pole walki oraz jak na trwający konflikt patrzą decydenci z Zachodu (Europy Zachodniej i USA).

Oczywiście przez całą rozmową przewija się temat czy wojska rosyjskie da się pokonać, czy Polacy są w stanie to zrobić. Czyli powiedziałbym, że to w miarę standardowy zestaw tematów obu panów. Jedynie tutaj wszystko jest omawiane w kontekście trwającej wojny. Stan na 3 miesiące po wybuchu konfliktu będzie oczywiście różny od stanu obecnego, ale trzeba przyznać, że stawiane tezy nie straciły na aktualności.

Czy zatem warto sięgnąć po ebooka? Jeśli ktoś preferuje słowo pisane to może, dla mnie jednak dużo szybciej wyjdzie jednak przesłuchanie 77 minut rozmowy.


Atak na Ukrainę! – opinie o ebooku w formie wideo

https://www.youtube.com/watch?v=EuK1y7KcwP4


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.