AlphaMale – recenzja książki – Mateusz Grzesiak

Mateusz Grzesiak – „AlphaMale”


Spec od NLP i sprzedaży napisał książkę o byciu mężczyzną i uwodzeniu Kobiet. Grzesiak świetnie buduje obrazy (rozdziały o jaskiniowcach), a książkę się dobrze czyta. Poza tym bardzo dobitnie, niekiedy mocnym językiem, stara się wpłynąć na mężczyzn, by zachowywali się jak mężczyźni. To na pewno wpływa książce na plus.

Z lektury dowiedziałem się ciekawego motywu z zadawaniem pytań, mianowicie o zadawaniu pytań, które zawsze dają korzystną dla ciebie odpowiedź. Chodzi o presupozycję bodaj, chociaż nie pamiętam żeby Grzesiak o tym otwarcie wspomniał. Jeśli chodzi o merytoryczne aspekty uwodzenia to powiedziałbym, że tak sobie – sporo, niekoniecznie wnikliwie i szczegółowo, bardziej akcentując pewne fakty niż je dokładnie wyjaśniając. Jedno co mi się nie podobało to, że Grzesiak rzuca wielokrotnie różnymi nazwami, których nie wyjaśnia. Mnie to nie zabolało, ale nie każdy musi wiedzieć co to attraction, rapport, meta model z NLP itd.

Na koniec standard w tego typu książkach – misje, słowniczek (większości zwrotów nie zastosował) i oferta warsztatów. Z ciekawostek – z książki możemy się dowiedzieć, że Grzesiak był na szkoleniu u Mystery’ego. Podsumowując – zapewne niejeden z was byłby w stanie (po przygotowaniu) napisać taką książkę, co wcale nie znaczy, że ta była kiepska.

alphamale, grzesiak
alphamale, grzesiak

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.

    View all posts