7 nawyków skutecznego działania – recenzja książki – Stephen R. Covey

Stephen R. Covey – „7 nawyków skutecznego działania”


Książka mega zaawansowana. Tzn. ściślej mówiąc – posiada mega zaawansowane fragmenty dotyczące uskuteczniania działań. Ich poziom zaawansowania (kij w oko polonistce, która mówiła, że nie należy powtarzać wyrazów!) generalnie rośnie wraz z lekturą, czyli kolejnymi nawykami.

Ale od początku: początek jest…. niezachęcający. Już tłumaczę: Autor ma momentami takie filozoficzne brzmienie, że aż ciężko się czyta. Sam osobiście znam osobę, która właśnie dlatego przerwała czytanie na 60. stronie – a to właśnie tam zaczyna się najlepsze. Ogólnie książka jest (poza wstępem) podzielona na 3 części (3 nawyki + 3 nawyki + 1 nawyk) – zwycięstwo prywatne, zwycięstwo publiczne i ostrzenie piły.

Autor wyjaśnia już na wstępie, że aby przejść do kolejnych nawyków trzeba opanować wcześniejsze. I tak powiem: szczerze się zastanawiam czy kiedykolwiek opanuję nawyki zwycięstwa publicznego, NATOMIAST moim skromnym zdaniem opanowanie nawyków zwycięstwa prywatnego podniesie skuteczność działania w twoim życiu o co najmniej kilkaset procent.

Nie muszę chyba już pisać, że warto? Nie jestem zwolennikiem czytania fragmentów książek, dlatego powiem tak: przeczytajcie całość ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM pierwszych trzech nawyków. I nie zniechęcajcie się wstępem…

7 nawyków skutecznego działania
7 nawyków skutecznego działania

Galeria do książki – 7 nawyków skutecznego działania

siedem nawyków skutecznego działania
siedem nawyków skutecznego działania
nawyki ludzi odnoszących sukcesy
nawyki ludzi odnoszących sukcesy
miniatura, nawyki
miniatura, nawyki

 


Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.