48 praw władzy – recenzja książki – Robert Greene

Robert Greene – „48 praw władzy”


Kolejna niebanalna książka autorstwa Greene’a. Muszę przyznać, że do jej lektury podszedłem z bardzo dużą rezerwą – „potęga władzy i manipulacji” czytamy na okładce, tradycyjna mądrość chińskiej sztuki wojennej i prawo w stylu „udawaj przyjaciela, pracuj jak szpieg” – tego typu zagadnienia dość mocno kłócą się z moją filozofią życiową.

Jednak z miarę czytania kolejnych praw, zacząłem się przekonywać do prawd w nich zawartych. Greene podaje wiele przykładów pochodzących z różnych epok. Książka mówi prawdę, a najlepszym chyba tego przykładem jest 27. prawo, które z niesamowitym powodzeniem stosuje pewien admin jednego forum o uwodzeniu w Polsce.

W trakcie czytania tej książki po raz pierwszy kiedykolwiek pomyślałem sobie, że jest to pozycja, do której będzie trzeba kiedyś powrócić. W skrócie: kolejne wiekopomne dzieło Greene’a.

48 praw władzy, opinie
48 praw władzy, opinie

Subskrybuj kanał

Zapisz się na powiadomienia o nowych recenzjach. Wysyłam wyłącznie powiadomienia o nowych treściach na kanale i twojego maila nikomu nie udostępniam. Z powiadomień możesz wypisać się w dowolnym momencie.
Zapisując się na powiadomienie dowiesz się o nowych recenzjach 2 dni wcześniej niż inni.


Autor

  • Pandunia

    PUA Panda, czyli Pandunia to autor kanału na YouTube recenzje książek nietypowych. Książki recenzuje od 2007 roku i ma na koncie już ponad 200 napisanych recenzji. Początkowo były publikowane w formie tekstowej. Po kilku latach pojawił się kanał na YT oraz podcast na Anchor.FM i Spotify. Teksty można znaleźć również na Salon24 oraz Wykopie. Aktywnie wprowadzi kanały w social mediach: Twitter, Facebook, Telegram i Instagram. Dla zainteresowanych recenzje można znaleźć tak, że na Lubimy Czytać, w.bibliotece.pl oraz anglojęzycznym serwisie GoodReads. Pełna notka biograficzna i testymoniale są dostępne do przeczytania w sekcji O stronie.